Partneri a spolupráca
Technická univerzita je kolektívnym členom veľkého počtu významných medzinárodných organizácií ako napríklad: IUFRO, PRO SILVA, IAWS, SWST, IAWA, EFI, AEBIOM a mnohých ďalších, v ktorých odborníci z radov zamestnancov TU zastávajú významné funkcie. Univerzita má uzavretých viacero bilaterálnych a multilaterálnych zmlúv na základe, ktorých spolupracuje na vedeckých a vzdelávacích projektoch s univerzitami a inštitúciami z mnohých krajín sveta najmä však z Českej republiky, Spolkovej republiky Nemecka, Rakúska, Francúzska, Holandska, Maďarska, Poľska, Ukrajiny, Ruska, Španielska, USA, Japonska, Južnej Kórei atď...
Medzinárodná spolupráca na Katedre environmentálneho inžinierstva ale i celej Fakulte ekológie a environmentalistiky (FEE) môže byť charakterizovaná z pohľadu mobilít jej zamestnancov a študentov, ako aj z pohľadu účasti tvorivých a vedecko-výskumných pracovníkov na rôznych podujatiach v zahraničí.
SAIA
SAIA, n.o. (Slovenská akademická informačná agentúra) je mimovládna nezisková organizácia, ktorá od roku 1990 svojimi programami a službami posilňuje občiansku spoločnosť a napomáha internacionalizácii vzdelávania a vedy na Slovensku. Viac informácií nájdeš po kliknutí na web stránku agentúry SAIA.
GUPES
GUPES – Global Universities Partnership on Environment and Sustainability – pracuje pod "United Nations Environment Programme" (UNEP) a svoju históriu začal v júni 2012 pod iniciatívou "the Higher Education Sustainability Initiative" (HESI) (RIO+20). V súčasnosti má viac ako 500 partnerov z univerzít po celom svete. Cieľom GUPES-u je propagovanie a presadzovanie otázok životného prostredia a trvalo udržateľného rozvoja do postupov a učebných osnov vysokých škôl tým, že organizácia podporuje inovatívne prístupy k vzdelávaniu. Partnerstvo v organizácii získala Technická univerzita vo Zvolene v januári 2015.
Web: www.gupes.org
Aktivity GUPES tu.
Univerzitný/fakultný koordinátor pre GUPES: Ing. Martina Slámová, PhD.
e-mail kontakt: martina.slamova@tuzvo.sk
UNISCAPE
Od januára 2011 sa fakulta stala členom siete medzinárodných univerzít implementujúcich Európsky dohovor o krajine – UNISCAPE, ktorej jednou z priorít je aj vytvorenie medzinárodných študijných programov, vytvorenie mobilít, ako aj spolupráca na spoločných internacionálnych projektoch.
Web: www.uniscape.eu
Univerzitný/fakultný koordinátor pre UNISCAPE: Ing. Martina Slámová, PhD.
e-mail kontakt: martina.slamova@tuzvo.sk
ERASMUS+
Študenti Fakulty ekológie a environmentalistiky, ako aj akademickí pracovníci a výskumníci sa môžu zúčastňovať mobilít v rámci schém uvedených nižšie. Zároveň aktuálne výzvy a ponuky mobilít sa pravidelne zverejňujú na externej stránke Referátu pre zahraničné styky a rozvoj.
Pre záujem o štúdium prostredníctvom mobility ERASMUS je nutné, aby ste si najprv vyhľadali univerzitu, na ktorej chcete študovať, najlepšie, ak daná univerzita má podpísanú bilaterálnu zmluvu s našou univerzitou. Zoznam týchto univerzít je k dispozícii u prodekanky pre zahraničné styky a rozvoj FEE, Ing. Magdalény Pichlerovej, PhD., resp. u univerzitnej koordinátorky ERASMUS, Ing. Mariany Krivošíkovej.
ERASMUS mobilita: môže prebehnúť ako mobilita za účelom štúdia, resp. ako stáž alebo ako intenzívny jazykový kurz ERASMUS (EILC).
INFORMÁCIE PRE UČITEĽOV A ZAMESTNANCOV FEE:
Učiteľ/zamestnanec po absolvovaní mobility musí doniesť potvrdenie o absolvovaní mobility z prijímacej inštitúcie. Dokument si vyplňte, vytlačte a nechajte si potvrdiť prijímacou inštitúciou, pokým vám prijímacia inštitúcia neposkytne svoje vlastné potvrdenie.
Dokument/potvrdenie na stiahnutie tu.
INFORMÁCIE PRE ŠTUDENTOV FEE:
Cieľová skupina: študenti VŠ
- typ mobility: štúdium a stáže
- trvanie mobility: štúdium 3 – 12 mesiacov; stáž 2 – 12 mesiacov
Cieľová skupina: absolventi
- typ mobility: stáže (do 1 roka po ukončení štúdia, ak podáte prihlášku ešte počas štúdia na VŠ)
Mobility sa môže zúčastniť študent opakovane v každom stupni štúdia.
Študenti pred odovzdaním prihlášok na Referát pre vonkajšie vzťahy Technickej univerzity vo Zvolene, musia mať prihlášku podpísanú príslušným fakultným koordinátorom pre mobility Erasmus, na FEE to je prodekanka pre vonkajšie vzťahy a rozvoj.
Zároveň je študentom FEE odporúčané, aby každú prihlášku vopred odkonzultovali na Referáte pre vedu, výskum a vonkajšie vzťahy FEE.
Študenti FEE majú k dispozícii aj dokument, v ktorom sú gestori jednotlivých predmetov informovaní ešte pred odchodom študenta na mobilitu o vybraných predmetoch, ktoré študent bude študovať v zahraničí a gestor svojím podpisom potvrdzuje, že po návrate študenta mu predmet bude uznaný na domácej inštitúcii - dokument na stiahnutie v prílohách.
AIESEC
AIESEC je najväčšia študentmi riadená organizácia na svete. Rozvíja študentov na základe podujatí, členstva, konferencií a predovšetkým prostredníctvom zahraničných stáži do rôznych krajín sveta. Baví ťa spoznávanie nových kultúr a jazykov? Chceš vycestovať na zahraničnú kultúrnu stáž a pozdvihnúť povedomie ľudí o rôznych sociálnych, kultúrnych alebo environmentálnych problémoch v krajine? Tak neváhaj a využi príležitosť vycestovať čím skôr! Viac informácií získaš na webovej stránke: http://aiesec.sk/
LE NOTRE
Cieľová skupina zahŕňa univerzitných učiteľov a študentov na všetkých stupňoch štúdia, ako aj iných záujemcov ako plánovacie a návrhové kancelárie, výskumné inštitúcie, samosprávy, nezávislé organizácie, atď. Program predstavuje bohatú databázu informácií a kontaktov v predmetnej oblasti a pravidelne organizuje stretnutia a konferencie.